Plechové garáže

Okná

Potrebujete okno v plechovej garáži?

Plechovú garáž, väčšinou zákazníci kupujú na svoj pozemok, ako stály objekt.
Objednajte si ju teda prispôsobenú podľa Vašich predstáv!
Aké sú, okrem iného plusy takejto garáže? Jednoznačne priaznivá cena, funkčnosť, spoľahlivosť, rýchlosť realizácie, ako aj veľký výber farieb – u nás až 32!

Potrebujete okno v plechovej garáži?

Pre odpoveď na túto otázku, je potrebné presne definovať účel, na ktorý budete plánovanú plechovú garáž používať.

Ak bude garáž slúžiť iba k občasnému parkovania vozidla, skladovaniu záhradného náradia alebo ako sklad na náradie počas stavby domu, asi nemá zmysel vybaviť ju oknami.

Ak však má plniť ďalšie funkcie, ak má byť garáž dielňou, záhradným domčekom, ak chcete vo vnútri parkovať záhradnú techniku či uskladniť počas zimy letné vybavenie záhrady, potom  stojí za to zvážiť inštaláciu plastových ventilačných okien.

Plechová garáž je tiež ideálna pre uskladnenie rastlín, ktoré sú citlivejšie na horšie poveternostné podmienky.


Svetlo

Bez ohľadu na funkciu, na ktorú budete garáž používať, bude pri otvorení okien, lepší prístup vzduchu a teda lepšie vetranie. Aj malý prístup denného svetla zaistí väčší komfort pri akomkoľvek pohybe alebo opravách v garáži.

Môžete vyberať z troch veľkostí plastových výklopných okien v podlhovastom tvare: 100×50 cm, 80×50 cm a 60×40 cm, v bielej alebo hnedej farbe. Výhodou je spoľahlivé spracovanie a maximálna funkčnosť.

Otvor okna je zaistený pomocou kovového rámu prinitovaného na plechovú stenu. V prípade potreby, je tiež samozrejme možné inštalované okno demontovať  a samotný otvor jednoducho zaslepiť plechom.


Plech s filcom

Ak uvažujete o kúpe garáže s nalepeným filcom, ktorý zabraňuje kondenzácii vody na stenách a streche, mala by byť garáž vybavená aj oknami pre lepšie vetranie a jeho rýchle vysychanie.

Filc lepíme na vnútornú stranu stien už vo fáze profilovania trapézového plechu. Filc zabráni prípadnému poškodeniu vnútorného zariadenia a vecí uložených v garáži. Viac sa dočítate v našom článku o antikondenzačnom filci.

Okná sú tiež prvkom, ktorý pomerne výrazne zvyšuje estetiku objektu. Sú vyrobené z vysoko kvalitného plastu, vďaka čomu sú odolné voči poveternostným podmienkam a po dlhú dobu vyzerajú ako nové.

Tvar profilu okien minimalizuje usadzovanie nečistôt. Tieto okná plnia svoju funkciu dokonale a jednoznačne zlepšujú komfort používania garáže.

Máte otázky, pochybnosti alebo sa chcete dozvedieť viac?

Neváhajte nás kontaktovať.

Náš profesionálny tím je Vám k dispozícii!

   

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *