V posledných rokoch  sa pri premýšľaní o stavbe garáže užívateľom rozhodne pre hotovú plechovú garáž  z aktuálnej ponuky alebo vyrobenú na mieru. Objednaním a kúpením takej hotovej stavby ušetrite aj veľa nervov a naviac sa  nemusí požiadať úrady o povolenie a strácať čas  postavením klasickej garáže .Stalkoncept  ako aj iné firmy ,požadujú po zákazníkovi aby si pred doručením pripravil podklad. Je preto dobre zamyslieť sa  aký podklad  pre Vás bude najlepší. Pevné a ideálne rovné základy zaisťujú dobré kotvenie montovanej garáže .Najčastejšie sa zákazníci  rozhodujú pre betónovú platňu, betónový základ ,alebo betónové pätky .Pri príprave plochy pod stavbu vytvorte základ minimálne o 20 cm väčší než je plánovaná veľkosť garáže, napr. pokiaľ ma garáž rozmery 3 x 5 mal by byť základ rozmery aspoň 3,20 x 5,20 m .Zvýšite tým  jeho stabilitu .
Na týchto grafoch vidíte tri najobľúbenejšie spôsoby   ako pripraviť podklad pre plechové garáže.

1. Plechová  garáž na betónovej platni   

Betónová platňa je ideálna pokiaľ bude plechová garáž slúžiť  ako  priestor na státie auta  alebo iné ťažšie vybavenie ako napr. záhradná technika a pod. Minimálna sila betónu  pre osobné auto je cca 10-15cm.

3

PRIKLAD

2. Plechová garáž na betónovom základe 

Stredná cesta je kompromisom medzi pätkami a betónovou platnou.Zákazníci do stredu často pokladajú napr.zámkovú dlažbu.

2

PRIKLAD

3. Plechová garáž na betónových pätkách

Pokiaľ bude Vaša garáž  dočasným riešením alebo by mala byť používaná ako skladovací priestor  pri stavbe domu ,pre miešačku a iné záhradné náradie tak sú dostatočným základom betónové pätky  ich rozmiestnenie pod stenami budovy.Bloky sú rozmiestnené v rohach a po obvode stien. Optimálny počet pre klasickú garáž je 6ks.

1

PRIKLAD