Niekoľko príkladov prípravy terénu pred montážou plechovej garáže

V posledných rokoch sa čoraz viac zákazníkov rozhoduje práve pre plechové garáže,ktoré prinášajú v porovnaní s klasickými murovanými, či drevenými garážami mnohé výhody a to nielen finančné. Objednaním a kúpením takej hotovej garáže ušetrite veľa starostí a okrem toho nie je potrebné žiadať úrady o povolenie na stavbu a strácať čas  postavením klasickej garáže. Naša firma Stal Concept  ako aj iné firmy vyrábajúce plechové garáže, požaduje, aby si  zákazník pred doručením a montážou garáže pripravil podklad. Je preto dobre zamyslieť sa,  aký podklad  bude pre Vás najlepší. Pevné a ideálne rovné základy zaisťujú dobré podmienky pre kotvenie montovanej garáže. Najčastejšie sa zákazníci  rozhodujú pre betónovú platňu, betónový základ alebo betónové pätky. Pri príprave podkladu pre garáž vytvorte základ s presahom minimálne  20 cm, napr. pokiaľ ma garáž rozmery 3 x 5 mal by byť základ rozmery aspoň 3,20 x 5,20 m. Zvýšite tým stabilitu garáže.

Na obrázkoch nižšie vidíte tri najobľúbenejšie spôsoby, ako pripraviť podklad pre plechové garáže.

1. Plechová  garáž na betónovej platni  

Betónová platňa je ideálna, pokiaľ bude plechová garáž slúžiť ako  priestor na parkovanie auta alebo iného ťažšieho vybavenia, akým je napr. záhradná technika. Minimálna hrúbka betónu pre osobné auto je cca 10-15 cm.

Betónová platňa

PRIKLAD

2. Plechová garáž na betónovom základe

Zlatou strednou cestou je kompromis medzi betónovou platňou a pätkami. Zákazníci do vnútorných priestorov garáže následne často kladú dlažbu, napr. zámkovú.

Betónový základ pod profilom garáže

PRIKLAD

3. Plechová garáž na betónových pätkách

Pokiaľ bude Vaša garáž  dočasným riešením alebo by mala byť používaná ako skladovací priestor pri stavbe domu, pre miešačku, či iné záhradné náradie, tak sú dostatočným základom betónové pätky.  Ich rozmiestnenie je potrebné pod stenami garáže. Pätky rozmiestnite do rohov a po obvodoch stien. Optimálny počet pätiek pre klasickú garáž je 6ks.

Betónové pätky

PRIKLAD

Plechová garáž 6x5m sedlová strecha – zlatý dub
Pozrite si bezkonkurenčné ponuky v zóne nízkych cien!

Ak si chcete kupovať plechovú garáž, nie je na čo čakať.